WCAM w programie „Łodzią po regionie” w TVP3 Łódź

“To co mediacje dają stronom wykracza daleko poza czas i pieniądze. Postępowanie sądowe zakończone wyrokiem, jak pokazuje praktyka, przekreśla możliwość dalszej współpracy między stronami danego sporu. A orzeczenie sądowe jest korzystne tylko dla jednej, wygranej, strony sporu, druga strona konfliktu odchodzi jako przegrana.

Natomiast mediacja prowadzi do czegoś wprost przeciwnego – nie tylko rozwiązuje sprawę, która już poróżniła obie strony. Mediacja w sposób bardzo efektywny doprowadza do tego, że strony tą konkretną sprawę załatwiają, ale także niekiedy po zakończeniu postępowania mediacyjnego ich relacja jest lepsza niż wcześniej.” – mówi w programie “Łodzią po regionie” w TVP3 Łódź, Andrzej Misiak, Prezes WCAM.

W dyskusji o roli arbitrażu i mediacji w biznesie wzięli również udział prof. dr hab. Maria Królikowska-Olczak, Prezes Sądu Arbitrażowego Polski Centralnej oraz Michał Haze, Prezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Zachęcamy do oglądania od 10:44 minuty: https://lodz.tvp.pl/39174070/25092018-cz2https://lnkd.in/gZEfXWcZmień wielkość czcionki
Kontrast